14 lutego 2010

Debata o związkach partnerskich w Krakowie, 21 lutego

W niedzielę 21 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się w Krakowie, w Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) debata na temat postulatu wprowadzenia w Polsce związków partnerskich. Na spotkanie zapraszają Kampania Przeciw Homofobii Kraków oraz Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich.
W spotkaniu udział wezmą goście z Grupy Inicjatywnej:
Yga Kostrzewa (Lambda Warszawa)
Mariusz Kurc (Kampania Przeciw Homofobii)
Krystian Legierski (Zieloni 2004)
Tomasz Szypuła (Kampania Przeciw Homofobii).
Debata objęta jest patronatem medialnym Innej Strony www.innastrona.pl.
Wstęp wolny!
Celem debaty będzie przeprowadzenie jak najszerszych konsultacji społecznych dotyczących oczekiwań Polek i Polaków w zakresie regulacji prawnej związków pozamałżeńskich, w tym związków jednopłciowych.

1 komentarz:

  1. W niektórych krajach można spotkać grupy religijne, których członkowie spotykają się by wzajemnie się wspierać i inspirować, rozwijać swoją wiarę i umacniać swój, widziany przez pryzmat wiary, obraz świata. Członkowie tych grup są emocjonalnie zaangażowani, mają poczucie, że robią coś ważnego, co ma szansę zmienić ten zły, zepsuty świat i przywrócić ład boski (jakby go nie definiować). Problem w tym, że miliony 'zwykłych' mieszkańców nie wie o istnieniu tych grup, nie przejmuje się tym a sporadyczne wystąpienia w rodzaju czytania pisma świętego przy wejściach do metra odbiera jako ciekawostkę i niegroźnie wystąpienia naiwnych nawiedzonych. I świat idzie swoją drogą nie zważając na "Boży Plan", o istnieniu którego są przekonani członkowie grupy.

    Czy już dostrzegacie analogię?

    Jeśli nie, to zapytam wprost. W jaki sposób debaty, w których udział biorą (w znakomitej większości) już przekonani, mają doprowadzić do tego by wzrosła akceptacja idei legalizacji związków jednopłciowych?!

    OdpowiedzUsuń