Abyśmy mogli nawzajem ze swoją partnerką/partnerem odbierać przesyłki na poczcie, proponujemy zastosować pełnomocnictwo pocztowe.
opracowanie: Kampania Przeciw Homofobii
dokument do pobrania TUTAJ
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich powstała w czerwcu 2009 r. 17 maja 2011 r. projekt ustawy o związkach partnerskich został złożony w poprzedniej kadencji Sejmu. Obecnie uczestniczymy w pracach nad nowym projektem ustawy (wraz z Ruchem Palikota, SLD i przedstawicielami LGBT).
Poczta Polska dysponuje własnymi - ustandaryzowanymi - wzorami pełnomocnictwa pocztowego, w którym to druku zaznacza się konkretne opcje do odbioru jakich przesyłek udzielamy pełnomocnictwa.
OdpowiedzUsuńDodatkowo - w ostatnim czasie - po wprowadzeniu pewnych zmian w prawie jest problem z odbieraniem przesyłek sądowych na poczcie: są one doręczane dorosłej osobie (nieadresatowi) pod aresem wskazanym w przesyłce (gdy nie ma adresata), natomiast dowolnie honoruje sie lub nie pełnomocnictwo (również notarialne! - nie tylko pocztowe) w placówkach pocztowych: przepisy prawa aktualnie stanowią, iż przesyłki sądowe na poczcie może odbierać wyłacznie adresat.
KaFor