20 kwietnia 2010

Spotkanie dot. ustawy o związkach partnerskich, 24.04.2010

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie poświęcone projektowi ustawy o związkach partnerskich, który obecnie przygotowujemy.
Grupa Inicjatywna ds. Związków Partnerskich, którą zawiązaliśmy w czerwcu 2009 r., stawia sobie za cel wskrzeszenie debaty – zapoczątkowanej przez prof. Marię Szyszkowską w 2003 r. - na temat uregulowań prawnych dla par tej samej płci w Polsce.
Od października 2009 r. do marca 2010 r. odbyliśmy kilkanaście otwartych debat w największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź, Katowice, Rzeszów, Szczecin, Lublin, Białystok, Toruń, Olsztyn), podczas których przedstawialiśmy m.in. uregulowania prawne obejmujące pary jednopłciowe w Europie i na świecie oraz obecną sytuację prawną gejów i lesbijek w Polsce. Efektem tych spotkań a także współpracy z prawnikami są nasze postulaty, które w skondensowanej formie i wraz z uzasadnieniem prześlemy Państwu w osobnej korespondencji w pierwszych dniach kwietnia br.
Mamy nadzieję, że stanowić one będą dobrą podstawę do dyskusji na spotkaniu, które odbędzie się w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie (ul. Zgoda 11, w załączeniu mapka) w sobotę, 24.04.2010 r. o godz. 12.00 (początek rejestracji od godz. 11.30). Serdecznie zapraszamy!
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz