21 maja 2011

Arłukowicz będzie przekonywał kolegów z PO do poparcia ustawy o związkach partnerskich

Nowy minister w kancelarii premiera Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że będzie przekonywał polityków PO do poparcia ustawy o związkach partnerskich oraz refundacji zabiegów in vitro donosi serwis internetowy dziennika "Rzeczpospolita". Klub SLD złożył we wtorek w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.
Projekt ustawy nie precyzuje, czy chodzi o osoby jednej, czy różnych płci. W "umowie związku partnerskiego" dwie osoby, "pozostające faktycznie we wspólnym pożyciu", określałyby "swoje wzajemne zobowiązania o charakterze majątkowym lub osobistym, w celu organizacji wspólnego życia".
W wywiadzie dla w radiowej "Trójki" Arłukowicz podkreślił, że w sprawie związków partnerskich część kolegów z Platformy ma bardzo podobne zdanie jak on. Będziemy o tym dyskutowali, ta ustawa wymaga także korekt legislacyjnych, w tym projekcie już widać pewne braki. Ale co do meritum sprawy, co do samej zasadności regulacji prawnych związków nieformalnych, ja jestem zwolennikiem takich rozwiązań oświadczył były poseł SLD, który niedawno przeszedł do PO.

źródło: www.rp.pl

2 komentarze:

  1. Posłanka - PO - Pani Kidawa-Błońska również uważa, że regulacje prawne dot. związków partnerskich powinny być wprowadzone do polskiego systemu prawnego.


    KaFor

    OdpowiedzUsuń
  2. i Pani Agnieszka Pomaska. myślę, że dużo zdziałać mogą jednostki głośno wyrażające swoje poparcie - wpłynie to nie tylko na wizerunek PO, nastroje wewnątrz partii, ale i opinię publiczną. ergo - więcej Arłukowiczów, więcej Kidaw-Błońskich, więcej Pomaskich.

    OdpowiedzUsuń