16 maja 2011

Projekt ustawy o związkach partnerskich w Sejmie!

17 maja w Światowy Dzień Przeciw Homofobii członkowie Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich wspólnie z przedstawicielami klubu parlamentarnego SLD złożą w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

Więcej: http://wyborcza.pl/1,91446,9609295,SLD__zwiazki_partnerskie_takze_dla_osob_tej_samej.html

Już wkrótce na naszej stronie będzie można pobrać projekt ustawy w wersji PDF.

5 komentarzy:

 1. Czekamy na pełen tekst ustawy!
  Kiedy czytanie w Sejmie?

  KaFor

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu jest tekst:

  http://www.scribd.com/doc/55583631/ustawa

  PS. Weście udział w sondzie:
  http://wyborcza.pl/1,75248,9609306,Zwiazki_partnerskie_w_Sejmie.html

  KaFor

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kochane, Kochani dzis SLD ma konfe prasowa w sejmie, (ul. Wiejska, Warszawa) o 11.30 nt ustawy o zwiazkach partnerskich. Wyobrażam sobie, że wielu z nas interesuje tematyka jaką się SLD będzie dziś zajmować. Przed chwilą się dowiedziałam. Jestem lekko zdziwiona, że nie było informacji na temat tej konferencji do tzw. "ludzi", którym SLD "z miłości i dbałości o prawa obywatelskie", szykuje ten projekt. Mam propozycję, kto chce niech przybywa. SLD będzie zaskoczone i niech zobaczy, że jesteśmy nie byle jakim kapitałem wyborczym; pozdrawiam serdecznie i rewolucyjnie -Anka Zet"

  OdpowiedzUsuń
 4. przyszedłbym gdyby projekt byl godzien zauwazenia. a mnie jest.projekt jest prawnym bublem. do tego jest bezsensowny, ponieważ zamiast chodzić najpierw do notariusza a potem do urzędu stanu cywilnego można byłoby pójść tylko raz i od razu do urzędu stanu cywilnego. To tworzenie bytów nad potrzeby, które niczemu i nikomu nie służy. Rozumiem, że notariusz jest to po to, by obniżyć rangę wydarzenia jakim miałaby być rejestracja związku. To upokarzający dla ludzi, którzy chcą się związać ze sobą. Dlatego jestem na nie. Pedały do notariusza a boscy heterycy przed oblicze sędziego w USC?! Czy tak mam rozumieć przesłanie zawarte w projekcie? To pomysł rodem z apartheidu.Nie chcę upokarzającej łaski, chcę równych praw i obowiązków, także w zakresie samej ceremonii zawarcia związku. Mam w związku z tym pytanie do członków SLD: „Czy sami też chcieliby wziąć taki ślub jaki proponują gejom i lesbijkom?”

  OdpowiedzUsuń
 5. Hyakinthos to zrób sobie ceremonię kościelną. Dowolnie wyszukaną. Poza tym jedna płeć wyleci w głosowaniu, jeśli do niego w ogóle dojdzie.Jak będzie trzeba to omyłkowo.

  OdpowiedzUsuń