10 czerwca 2011

Media o związkach partnerskich - ciąg dalszy

W mediach kolejne newsy, komentarze i stanowiska dotyczące projektu ustawy o związkach partnerskich.
- Projekt o związkach partnerskich już jest, ale wymaga dyskusji - ocenia Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. - To z pewnością ważny społecznie problem, bo dotyczy związków nieformalnych zarówno homo-, jak i heteroseksualnych, dlatego konieczna jest debata w tej sprawie - stwierdziła.

Tygodnik Powszechny - komentarz ks. Adama Bonieckiego: "Kościół będzie niezmiennie przeciwny zarówno dyskryminacji homoseksualistów, jak instytucjonalizacji ich partnerskich związków. Partnerzy mogą się jednak odwołać „do powszechnego prawa do ochrony sytuacji prawnych wspólnego interesu"

Wywiad z Krystianem Legierskim, członkiem Grupy Inicjatywnej - Wprost

Komentarz Marcina Wojciechowskiego w Gazecie Wyborczej

''Jestem ze swoim partnerem 8 lat. Moja cierpliwość dawno się skończyła'' - relacja z debaty w Gazecie Wyborczej 7.06

"Czytając posła Jarosława Gowina mam wrażenie podróży wehikułem czasu. Wróciliśmy do średniowiecza. Zaraz zbudujemy stosy. A właściwie takie wypowiedzi jakich dopuszcza się poseł Gowin do spółki z posłem Jurkiem to już są stosy wybudowane. Kto rzuci zapałkę?" - z listów do GW

*Ustawa o związkach partnerskich nigdy nie zostanie uchwalona. Reprezentuję w PO tę część, która nigdy do tego nie dopuści - powiedział dziś wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.*

"Geje kroją salami" - artykuł Kataryny i Roberta Mazurka w Rzeczpospolitej

Artykuł Roberta Biedronia w Rzeczpospolitej

Audycja "Pod lupą" w PR4 Polskiego Radia, wypowiedź Ygi Kostrzewy z Grupy Inicjatywnej

Artykuł Marty Konarzewskiej, odczytany podczas debaty w Gazecie Wyborczej 7.06

Komentarz Bronisława Wildsteina

Chciałabym uświadomić pana Gowina, iż nie tylko małżeństwa heteroseksualne biorą na siebie ciężar wychowywania dzieci. Są to również porzucone przez mężczyzn samotne matki, babki, siostry i ciotki. Są to również pary heteroseksualne żyjące w wolnych związkach. I na samym końcu są to również pary homoseksualne, które posiadają dzieci. Tak panie pośle, są i takie.

Panie Pośle, rozumiem, że pewne ustawowe przywileje należne są małżeństwom ze względu na ich społeczną rolę. Dlatego rozumiem, że takie przywileje słuszne są dla małżeństw w zakresie prawa podatkowego itp. Jednakże sprawa dziedziczenia to odrębne zagadnienie. Podobnie jak sprawa decydowania za partnera, w sytuacjach, w których nie może decydować o sobie.

Krzysztof Łoś: - Mówienie, że nasze prawo reguluje sytuację związków partnerskich, to tak, jakbym przekonywał, że muszka owocówka jest w stanie zastąpić pszczoły przy zapylaniu

Czy te wszystkie trudności podnoszone w dyskusji nad legalizacją związków partnerskich to nie przejaw braku empatii Polaków? Po co nazywać związki nieformalne (wolne) związkami partnerskimi? Jeśli ktoś ma ochotę żyć "na kocią łapę" ("kartę rowerową"), to jego prawo. Nie rozumiem i nie poprę związku gejów i lesbijek... - napisali czytelnicy.

Poseł Jarosław Gowin promując twierdzenie, że konkubinaty są patologiczne robi olbrzymią krzywdę wielu porządnym ludziom, dla których wyznacznikiem miłości nie jest wcale małżeństwo.

1 komentarz:

  1. Marszałek Sejmu skierował projekt do konsultacji prawnych:

    http://katarzynaformela.blox.pl/2011/06/Marszalek-Sejmu-skierowal-projekt-ustawy-o.html


    KaFor

    OdpowiedzUsuń